Zväzky diabol a jej milostnej piesne 1 a 2

Ak ste vynechali uspokojivé tajné poznámky série Lady Kanoko, diabla a jej milostná pieseň od Miyoshi Tomori, je oveľa viac ako vhodná náhrada. Aj keď obaja majú očarujúco nevrlý protagonista, ktorý sa učí spoznať priateľov a zapadnúť, je pre mňa DEVIL efektívnejší, pretože je menej epizodický. Vďaka svojim pokračujúcim príbehovým kapitolám je oveľa väčší potenciál pre odhalenie a rozvoj charakteru.

Maria, „diabol“ titulu, je novou študentkou predtým v katolíckej škole. Má špeciálnu kombináciu schopností: je nadprirodzene dôkladná o tom, prečo sa ľudia správajú alebo reagujú určitým spôsobom, a nemá takmer žiadnu empatiu. Bez schopnosti dať sa na miesto niekoho iného a predpovedať ich pocity, jej úžasné rozprávanie pravdy sa zdá byť démonické v bolesti, ktorú spôsobuje ostatným odhalením svojich najvnútornejších motivácií. Jej záväzok k autenticite je však podivne presvedčivý.

Je to fascinujúca postava, najmä akonáhle sa vrstvíte na svoje vlastné emócie. Je presvedčená, že „pokúša“ všetkých okolo seba, napriek tomu sa stále snaží zbaviť tejto vnímanej kliatby. Keby to bola situačná komédia, špekulovali by sme o tom, koľko Aspergerovej má, ale v tomto romantickom príbehu na strednej škole cítime jej bolesť, ktorá sa nezmestí. Napriek Klonujte sa šikanovaniu (z ktorého je veľa) alebo tlaku kolegov. Pozná svoj vlastný cieľ – byť akceptovaný – a bez ohľadu na slová alebo skutky proti nej, naďalej sa snaží dosiahnuť ho.

(Tiež, ak by to bol americký komiks, Mariaova viera, preukázaná krížom, ktorý nosí, a jej individualita, ktorá sa hovorí pravda Oveľa jemnejšie je to. Ale vzhľadom na to, že je to Japonec, spôsob, akým nemôže pomôcť trčať, je zlá vec, považovaná za jej chybu.)

Miyoshi Tomori priťahuje Máriu ako veľmi atraktívnu, takmer lstivú, ale nie v úmyselnom (z pohľadu postavy) alebo strašidelného (z pohľadu čitateľa). Je pokojná, samostatná a demonštruje svoju pokojnú vnútornú silu.

Maria nie je úplne sama. Sú dve deti, ktoré na ňu obdivujú a rozdrvujú v rôznych kombináciách. Yusuke je odchádzajúci hovorca, ktorý chce, aby sa mu všetci páčili. Je to ten, kto ju učí, ako preformulovať svoje komentáre oveľa pozitívnejšou módou (aj keď spôsob, akým sa často stáva, je zábavný). Jeho cieľom je urobiť všetko krásne, bez ohľadu na to, čo sa skrýva pod ním. Shin je omnoho viac samotár, ale jeho ocenenie sa zdá byť oveľa úprimnejšie, oveľa viac si uvedomuje, kým skutočne je.

Je tu aj ďalšie dievča, Tomoyo, ktoré v priebehu týchto dvoch zväzkov prechádza z druhu maskota triedy, ktoré označujú spolu s označením dievčat, ktoré sa len zmestia, k proto-goth, ktorý robí svoje vlastné rozhodnutia o tom, kto je skutočne jej priateľkou. Spočiatku ju použili ostatné dievčatá v triede na založenie Maria a dostať ju do problémov, ale v druhej knihe sa dozvieme oveľa viac o jej motiváciách.

Výzva sa točí okolo nadchádzajúcej školskej zborovej súťaže. Zbabelý učiteľ dáva Marii zodpovednosť, aby ju postavila na neúspech. Chce sa jej zbaviť, pretože jej prítomnosť zviditeľňuje príliš veľa problémov, s ktorými sa nedokáže vyrovnať.

Predtým sa však zväzok dva otvára s Yusuke a Maria, ktorí si doma overujú Tomoyo. Do školy sa netýkala. Ostatné deti si myslia, že je to preto, že jej Maria ublížila, ale je to naozaj niečo oveľa zložitejšie. V tejto sérii je medzi triednou politikou veľa vrstiev, vďaka čomu je zapojený portrét teen života, ktorý ukotvila podmaniteľná Mária. (Vydavateľ dodal kópie preskúmania.)

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook
Tumblr

Súvisiace príspevky:

Diabol je čiastočný úväzok! Diabol je čiastočník! Má zábavný koncept s malým kúskom sociálneho komentára za ním. Je to franšíza s viacerými platformami, ktorá začína ako ľahká séria románu Satoshi Wagahara, ktorá je preložená a dostupná od Yen On, so štyrmi zväzkami doteraz. Bola veľká vojna nadprirodzeného …

Lucifer Season 4, DVDI Got Netflix, aby si mohol vychutnať Lucifer Season 4, keď tam debutoval minulý rok, pretože šou je jedným z mojich obľúbených vinných potešení. Uvedomil som si však, že mám problém s bingingom. Prešiel som epizódami tak rýchlo, že o pár týždňov neskôr …

Lucifer prežije do štvrtej sezóny! Lucifer, jeden z mojich obľúbených hodiniek vinného potešenia, bola posledná televízna relácia DC Comic, ktorá sa tento rok obnovila. Všetko ostatné dostalo dobrú správu v máji, ale Luciferova tretia sezóna (DVD vonku 28. augusta) bola jej poslednou na Foxe, takže fanúšikovia boli minimalizované na kampaň #SAVELUCIFER a …

Leave a Comment