Všetko je v poriadku od Jean Grae

Brooklyn’s Jean Grae je tu už veľmi, extrémne dlho. Začala v roku 1996 ako súčasť Group Ground Zero, ktorá získala cenu Source Magazine bez podpisu Hype Award, potom sa presťahovala do kapely Natural Resource, kde jej baseball v melódii Negro League sa stal podzemným hitom.

Dala to na svoj prvý kontraktovaný album, Bootleg of the Bootleg, ktorý sa skutočne venoval čistej brilancii. Jeden z najlepších rapových albumov 90. rokov. Ani jeden z najlepších albumov od ženského rapperu – jedno z najlepších období. Rovnako ako odvtedy zasiahla vysoké tóny, na albumoch ako tento týždeň, ako aj Jeanius.

Tento album nahral so svojou snúbenicou Quelle Crhis a objavuje Jean oveľa živšie ako v minulosti. „S problémom prichádza učenie,“ uvádza na zlatom fialovom Orange, ktorý sa odráža, bar za barom, ktorý priamo hovorí o tom, aké ťažké je online v Amerike, avšak keď sa cíti nádejná, ako aj zábavná. Zábava!

Na Peacocku je „zástancom hackingu sálového počítača“, keď vyhodí do vzduchu systém, cez zlovestný techno, ktorý ustúpil bokom pre uzemnený, hlbší hlas Dane Orra, ktorý nás vtiahol dopredu do boja proti chudobným policajtom: „Vy nie ste chystám sa na mňa, pretože som slobodný … “Áno, je to mimoriadne politické. Nikdy však nestratí svoje centrum, čo je, že všetko je v poriadku. Rovnako ako Bobby Darin nám povedal, aby sme sa netýkali tak dobre, ako byť šťastní. Myslím, že presne to je smiešne toto video …

Najlepšie rapové albumy majú svoj podiel na zábave aj humoru. Je to vec, ktorú väčšina amatérov považuje za samozrejmosť, mätúca štrk za materiál a sarkazmus pre vtip. Jean Grae nerobí túto chybu.

Ak to nie je jeden z najlepších rapových albumov roku 2018, sme v hip hopu na úžasný rok.

Všetko je v poriadku od Jean Grae a Quelle Chris

Leave a Comment