Cesta zberateľa – Komické knihy Začiatok

sú auto, ktoré využívame na dočasné útek našej reality. Berú nás na miesto, kde vyhrávajú skvelí muži. Miesto, kde robiť to najlepšie, je normou, nie výnimkou. Komiksy nás môžu rozosmiať a rozplakať nás. Vynikajúce príbehy otvorené vhľady do skutočného sveta. A čo je dôležitejšie, ponúkajú nahliadnutie do toho, ako by mohol byť svet. Ponúkajú nám s hrdinami, keď je ťažké nájsť skutočný život. Naši fiktívni hrdinovia nás obťažujú online, rovnako ako tie isté ideály, ktoré premietajú mesiac až mesiac.

Uchvátený komiksom bronzovej doby

Bol som vášnivým návštevníkom komiksu, pretože v 70. rokoch 20. storočia. Trhol som za poddimenzovaného kanadského hrdinu, keď prvýkrát vyskočil svoje pazúry, aby zvládol Hulk a Wendigo. Spolu s Hulkom som sa trochu udusil, keď Jarella zomrela v náručí. Profesor X, rovnako ako som cestoval po svete, aby som prijal zaujímavý nový tím X-Men. Dychtivo som čakal, keď sa príbehy komiksu zastavili, aby som sa sústredil na sekundárne postavy, keď ich primárni hrdinovia bojovali v trikovej vojne.

Káblové stojany

V meste Upper Michigan, v ktorom som vyrastal, neboli žiadne komické obchody. Mali sme tri metódy, aby sme dosiahli opravu našej komiksovej knihy.

Najmenej žiadanou možnosťou bolo vybrať plastový vrecko z káblového stojana na rohovom trhu. Tieto zapečatené vrecká obsahovali dva komiksy, avšak najvyššia tretina krytu (av niektorých prípadoch prvých pár stránok) bola odrezaná, aby sa umožnil ďalší predaj. Možno uvidíte, čo bola najlepšia kniha, avšak tá, ktorá bola skrytá pod ňou, bol hádanie niekoho. V niektorých prípadoch ste mali šťastie a dostali ešte jeden problém jedného z vašich preferovaných hrdinov. Inokedy by to mohol byť vynikajúci úvod k hrdinom, o ktorých ste nikdy predtým nepočuli. Táto druhá kniha je miestom, kde som uspokojil kovových mužov, bojovníkov flexibility a Klaw. Rovnako mi to umožnilo túlať sa s domami trikom a tajomstvom s opatrovateľmi Cainom a Abelom.

Druhou voľbou na nájdenie komiksu bol náš obchod s komunitnými liekmi. Komiksy sa bežne zmiešali s celým radom ďalších časopisov na stojane na spinning káblových káblov vedľa pultu. Práve tu bol úradník za pultom, ktorý sa zamračil na mladého chlapa, ktorý prehliadal tovar. Hneď tu ste museli vyhodiť svojich ťažko zarobených tridsať centov na základe obálky knihy iba, ako aj tieto by mohli byť v deň dosť zavádzajúce.

Skrytá vyrovnávacia pamäť komiksov

Mojou preferovanou voľbou bol obchod s potravinami IGA. Naše udržiavali stohy komiksu v trochu výklenku blízko pultu Create. Zatiaľ čo matka nakupovala, mohla by som hľadať s množstvom titulov pred výberom toho, ktorý som bol povolený, aby som s ňou poskytol pokladnicu.

Žiadna z týchto techník nezaručila, že by ste mohli dodržiavať viacnásobný príbeh. Zvyčajne to bolo o roky neskôr, keď som presne zistil, ako presne môj hrdina unikol tejto lepkavej okolnosti, aby porazil jeho nepriateľa.

Udržiavanie kníh vs. Zber kníh

Je smutné, že moje detstvo prežilo veľmi málo z týchto tradičných komiksov v ranom bronzovom veku. Zberatelia sa budú rozbehnúť, keď presne poviem, ako sme rozšírili otvorenie krytu na starej okne podopretej na tehlových nohách ako stolová doska. Pod ňou žiarilo jasné svetlo, aby sme mohli vysledovať našich hrdinov na papier a produkovať nové príbehy a nových hrdinov. V niektorých prípadoch sa komiksy obchodovali pre ďalšie poklady. Dokonca som stratil niekoľko z chudobnej stávky v hre guľôčok. Nezabúdam na ničenie Hulka vs. ohavnosti, ako aj nosorožca, pretože som rozliala cereálnu misu, keď som ju znova čítal po desiatykrát pri raňajkovom stole.

Niektoré z mojich kníh prežili tieto tragédie a boli vkĺznuté do starej kartónovej skrinky v mojej skrini. Keď sa vysoká inštitúcia zmenila na vysokú školu na „skutočný život“, pokračoval som v kupovaní svojej preferovanej série. Tieto boli menej zneužívané ako moje najstaršie problémy, a nakoniec som absolvoval raquetballové škatule (ktoré v tvare komiksu dosť dobre) do mojej prvej oficiálnej komiksovej kníh.

Premeniť tento neporiadok na zbierku

Dvadsať plus boxy neskôr som si vybral, že bol nakoniec čas zmeniť svoje boxy spomienok na oficiálnu zbierku a vážne sa pozerať na ich hodnotu. Chcel by som vás pozvať na túto cestu z komiksu k zberateľovi komiksu. Toto nie je príručka „How-to“, pretože naozaj nemám koncept, čo robím. Čo znamená „doska“? Kedy sa presnosť na desatinnom mieste zmenila pokuta rovnako ako v blízkosti modifikácie stavu mäty v číselnom skóre? Po ceste si vyžiadím vaše usmernenie, ako presne to urobiť. Moje prvé obavy pre vás sú jednoduché a dúfam, že si urobíte chvíľku, aby ste zanechali komentár.

Čo ťa priviedlo k komiksom?

Zdieľajte toto:
zdieľam

Redit
Twarch

Linkedin
Tumblr

Telegram
Pinterest1

Facebook
Vreckovka

Whatsapp

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

G.I. Joe Action Obrázok Vs. Komiks: Zartang.i. Joe má početné fascinujúce Rogues, hoci málo tak, ako aj zábavné ako aj zábavné akonull

Leave a Comment